film

Myśl globalnie, działaj agrarnie

Solutions locales pour un désordre global
2010
1h 53m
7,0 26
ocen
7,0 10 1 26
Czy tak naprawdę wiemy, co jemy i znamy już wszystkie argumenty za jedzeniem zdrowej żywności? Wzrastająca masowa produkcja jedzenia, oparta na technologii i sztucznych... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Myśl globalnie, działaj agrarnie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Czy tak naprawdę wiemy, co jemy i znamy już wszystkie argumenty za jedzeniem zdrowej żywności? Wzrastająca masowa produkcja jedzenia, oparta na technologii i sztucznych nawozach, okazuje się być szkodliwa nie tylko dla zdrowia jednostek, ale i całej ludzkiej społeczności. Reżyserka filmu dowodzi, że zaistniała po I wojnie światowejCzy tak naprawdę wiemy, co jemy i znamy już wszystkie argumenty za jedzeniem zdrowej żywności? Wzrastająca masowa produkcja jedzenia, oparta na technologii i sztucznych nawozach, okazuje się być szkodliwa nie tylko dla zdrowia jednostek, ale i całej ludzkiej społeczności. Reżyserka filmu dowodzi, że zaistniała po I wojnie światowej kolizja pomiędzy masowym rolnictwem, a przemysłem doprowadziła do powstania masowego systemu produkcji żywności, którego celem była utylizacja sprzętu, wykorzystywanego podczas wojny. Odżywanie stało się zamiennikiem wojennego aktu przemocy, na co świat zgodził się bez wahania i oporów. W efekcie tego procesu jedzenie stało się nie tyle sprzymierzeńcem, lecz wrogiem. Znacznie lepszym hasłem od słowa "smacznego" byłoby dziś życzenie powodzenia komuś, kto masową żywność spożywa. Nie wiadomo przecież jaki ona ma skutek i jakie spustoszenie w nas czyni. A to, że działa negatywnie jest niezaprzeczalnym faktem. Co zatem łączy miliony pozbawionych ziemi pracowników brazylijskich nizin, grupę francuskich mikrobiologów, największe na świecie naturalne plantacje na Ukrainie, a także eksperymentalne indyjskie farmy? Odpowiedź okazuje się prosta. Wspólnym dążeniem jest podniesienie jakości żywności dzięki polepszeniu czystości gleby i stworzeniu naturalnych, pozbawionych chemii upraw. Efektem ma być z kolei funkcjonujące samodzielnie rolnictwo oraz lepsze i wydajniejsze wykorzystanie ograniczonych naturalnych zasobów ziemi.

studio
Cinémao / Eniloc Films / Kino Factory (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Solutions locales pour un désordre global
inne tytuły
Think Global, Act Rural
więcej
Film kręcono w Marey-sur-Tille, Vanves (Francja), Delhi (Indie), Tarudancie (Maroko), nad rzeką Parana (Brazylia) oraz na Ukrainie.
Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones