PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712573}

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Rogue One: A Star Wars Story
7,4 164 539
ocen
7,4 10 1 164539
7,1 35
ocen krytyków
Łotr 1. Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Rozczarowanie... :-(

ocenił(a) film na 3

Dla mnie ten film to wielkie rozczarowanie. Pierwsze 6 części było świetne i wciągajace.
Pełne magii, mistycyzmu, ducha, dobra i zła. Tutaj tego praktycznie nie ma. Mnich jest jakimś tam nazwiązaniem, ale potraktowanym po macoszemu.
Od samego początku film wydwał mi się śmieszny. Próba stworzenia jakiejś intrygi (jestem, Zyfryd, przysłał mnie Robson od Kratosa), kij wie czego... Na mnie nie podziałała. Zdychałem z nudów licząc, że akcja się rozkręci. Aktorzy grają słabo. Ble.
Są tylko dwa plusy: śliczna aktorka (która na ogół gra tak sobie, no ale przyjemnie mi się na nią paczało) i ten robot, który był naprawdę fajny. W sumie gdyby nie on, to chyba bym wyszedł z sali. A Nie, poza robotem trzymała mnie jeszcze nadzieja, że coś się rozkręci.

Jeżeli ktoś liczy na to, że zobaczy po raz kolejny w akcji ducha i męstwo Jegi, to pewnie rozczaruje się tak jak ja.
Jeżeli ktoś w StarWarsach lubił przede wszystkim strzelaniny, to moze nawet mu się spodoba. Mnie to zawsze najmniej interesowało, dlatego też ta część to jedno wielkie rozczarowanie.

Na ogół nie tracę czasu na komentowanie filmów, których nie lubię, ale tym razem chciałem przestrzec każdego, kto idzie zobaczyć Jedi - szkoda kasy. To moje drugie rozczarowanie w tym roku - zaraz po Dniu Niepodległości 2. ALe tutaj smutek jest większy. Bo tam z fajnej komedii zrobili gniota. Ale tutaj z przekozackiego filmu zrobili dno. Im wyżej, tym boleśniejszy będzie upadek...

W takich sytuacjach żałuję, że najpierw muszę zapłacić, zanim obejrzę film. I zaczyna mnie zastanawiać ile % kasy z z kinowych hitów kasowych to pieniądze rozczarowanych fanów.

Niska ocena za zawiedzione nadzieje i zmarnowany czas.

ocenił(a) film na 3
Artanis

Mam bardzo podobne odczucia, postacie były miałkie i w ogóle nie chciało im się kibicować. Dodatkowo dialogi między nimi były bardzo patetyczne a film do bólu przewidywalny. Nie rozumiem zachwytów nad tym filmem, a wysoka ocena redaktorów filmwebu mnie śmieszy...

ocenił(a) film na 8
Artanis

Od początku było wiadomo, że Jedi tu nie będzie (wszak akcja filmu toczy się tuż przed E IV, a wtedy pozostali przy życiu Jedi są w ukryciu, może prócz Kanana), więc jeśli tego nie Wiedziałeś, to nienależycie śledziłeś wiadomości o tym filmie.

ocenił(a) film na 8
Artanis

Wystarczy przeczytać opis o czym jest film przed pójściem do kina.

Artanis

Dzięki za ostrzeżenia. Dla mnie jak niema walk na miecze świetlne to niema po co iść.

ocenił(a) film na 3
czarnylis7

Gorzej! Jest ŚLEPY samuraj nawalający szturmowców zwykłym kijem i gadający o MOCY.

ocenił(a) film na 4
Artanis

Gra aktorska, scenariusz etc. Zastanawia mnie ogólny zachwyt nad tym filmem i smuci zarazem, bo przykro jest patrzeć jak bardzo niewiele trzeba by tak wielu zadowolić. Film klasy B.

ocenił(a) film na 6
Shakhal

Jak dla mnie, to zadziałały dwie psychologiczne zależności. Po pierwsze ludzie mocno odnoszą ten film do przebudzenia mocy, które ich zdaniem był złe (bo przecież wszyscy na fb tak mówią) i na tej podstawie oceniają ten film jeszcze wyżej niż powinni, a druga psychologiczna sztuczka która ma tu zastosowanie, to psychologia tłumu - prawie każdy post pisany na forum jest pisany przez ultra-fana filmu, wszędzie świecą się 10-tki, 9 i 8ki, więc kiedy ktoś czytał np forum przed seansem, to nastawił się, że to będzie zajebisty film i z takim nastawieniem go oglądał i oceniał. Tak to widzę.

ocenił(a) film na 9
Artanis

Ty chyba bardzo lubiłeś właśnie tą magię, baśniowość itp. w Star Wars i dlatego film nie przypadł Ci do gustu ;)
U mnie jest całkiem inaczej. Nie jestem fanem Star Wars, kompletnie nie lubię stylistyki tych filmów i klimatu. Za Jedi i ich mocą, walkami, mieczami też nie przepadam. A Rogue One właśnie zaoferował mi coś innego, film jest o wiele poważniejszy, mroczniejszy, pozbawiony właśnie tej baśniowości, ducha i mistycyzmu ;)
Dla kogoś kto lubi klimat i stylistykę znaną z innych części Star Wars film może okazać się gorszy, a dla takich jak ja, film może być rewelacyjny ;)

ocenił(a) film na 6
trechu

Film jest również pozbawiony ciekawych postaci, ich motywacji i pierwszej połowy filmu, gdzie nic się nie dzieję, nie wspominając też, że matka głównej bohaterki to skończona idiotka, która uczyniła ze swojej córki prawie że sierotę ;) No offense.

ocenił(a) film na 9
luk11c4

Tu się nie zgodzę, bo akurat postacie bardzo mi przypadły do gustu ;) Ale to może kwestia osobistego gustu :)
Co do matki to się zgodzę, bo to było dziwne. Ale na fabułę chyba dużego wpływu nie miało ;)

ocenił(a) film na 7

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones