PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10454}

Autostopowicz

The Hitcher
7,2 19 964
oceny
7,2 10 1 19964
7,3 10
ocen krytyków
Autostopowicz
powrót do forum filmu Autostopowicz

Mocno naciagany ale dobry film, chyba ze to blad i gatunek powinien byc SF, a nie thriller.

Morderca przewiduje gdzie zatrzyma sie autobus, morderca rewolwerem zestrzeliwuje helikopter xd
Wiekszosc scen do bolu przewidywalna, np po tym jak oprawca zostaje wypchniety z samochodu odnosi sie dziwne wrazenie ,ze pojawi sie za jakis czas, i tak tez sie dzieje. Pozniej jak znowu zostawia ofiare (by pozniej ja odszukac,taka zabawa ) oczywistym jest ze znowu powroci, wiedzac gdzie ofiara jest znajac jej dokladne polozenie niczym sledzacy GPS'em .
Pozniej tylko to psychiczne "namierzanie" brnie w coraz wiekszy absurd, bo inne miasto ,inny Stan a morderca znajduje dokladnie pokoj hotelowy gdzie przesladowany chlopiec sie ukrywa, taką obsesję mozna nazwac w zasadzie jakas dziwna platoniczna miloscia,choc dokladnie gdy o tym pomyslalem ujrzalem scene jak morderca pakuje mu sie do lozka gdy ten bierze przysznic. Brakowalo tylko sceny ze otwiera lodowke, a tam Rutger Hauer ,albo ze uprawia seks z ta zapoznana blondyna zapala swiatlo , a tam morderca w peuruce. Nie wiem czemu rezyser zrezygnowal z tych scen, bo dam reke sobie uciac ,ze byly planowane . Natomiast gra aktorska Rutger'a byla calkiem dobra, idealnie wczul sie role, i zapewne nie tylko ja mialem nadzieje, ze jak najszybciej zabije tego wkurzajacego chlopca,ktory powinien jednak sluchac rad mamusi.
Moglbym jeszcze rozwodzic sie nad tym, ze by przekonac policje o swej prawdomownosci iz jest niewinny porywa funkcjonariuszy albo do nich strzela. Nie ma jednak tyle miejsca na literki by wypunktowac tu wszystkie niedorzecznosci ,jednakze film ma dosyc wciagajacy klimat. Byc moze ten klimat i dobra gra aktorska Rutger'a (wiem mowilem to juz 10razy) sprawia ,ze uwaga od absurdow i niedorzecznosci zostaje odciagnieta, dlatego jak na moj surowy gust udalo mi sie ocenic wysoko.

ocenił(a) film na 10
CienSoulwhore

Mówisz o przewidywalności dzisiaj, ale zauważ, że to film z 1986 roku, wtedy mówienie o przewidywalności było co najmniej lekką przesadą, szokował wtedy i szokuje do dziś (ja po raz pierwszy oglądałem to w 1998 na VHS). Nie wszystko jest pokazane dosłownie, ale zasugerowane bardzo mocno (scena zabójstwa ciężarówką). Ponadto postawiono na rozgrywkę między dwiema postaciami już od początku. W tamtym czasie nie tylko w slasherach, ale i w wielu thrillerach stawiano na wybijanie mięsa armatniego. Tu też dużo osób ginie, ale zabijanie tych osób czemuś służy. Morderca, o którym nie wiemy właściwie nic (prócz tożsamości, której nie da się potwierdzić), wybrał sobie jedną ofiarę i dąży do konfrontacji. Ciąg przyczynowo skutkowy jest bardzo dobry, a akcja związana z fabułą świetnie poprowadzona od początku do końca. A ofiara z Garbusa, której nie widzimy, a słyszymy jedynie z ust psychopaty stanowi istną uwerturę do emocjonującej całości. Jeśli coś w tym filmie jest błędem, to chyba tylko to, że kiedy Jim zabiera autostopowicza jest późno w nocy, a kiedy go z niego wyrzuca (po kilku minutach ekranowego czasu), nagle jest biały dzień. I tyle.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

A co ma szokowanie wspolnego z przewidywaniem scen oraz niedorzecznoscia?
Sugerujesz ze wtedy ludzie bylil glupsi gdy wyszla premiera i nie zwracali kompletnie uwagii na absurdy oraz niedorzecznosc?
Rewolwerem nie da sie zestrzelic helikoptera z paru km, tymbardziej jadac autem (wyjatkiem jest James Bond albo Chuck Norris ale wlasnie przez takie naciagane produkcje ludzie wierza ze mozna XD ) A znalezienie kogos w innym Stanie i miescie na chybil trafil to szansa jedna na100000 milionow, tutaj mialo to miejsce pare razy. Chyba, ze masz na mysli ze wlasnie szokuje niedorzecznosc oraz absurd ,to fakt zgadzam sie :D

ocenił(a) film na 10
CienSoulwhore

Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że jesteś zwykłym cynikiem, o ile nie człowiekiem, który nie potrafi ze zrozumieniem czytać tego, co ma napisane czarno na biały. Tyle z mojej strony. Howgh.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

to chyba ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem bo specjalnie dla ciebie napisalem dwa razy to samo, nikt inny problemu z tym nie ma, ale nie martw sie skonczysz gimnazjum,moze ci sie rozjasni.

ocenił(a) film na 3
CienSoulwhore

Hehe mi sie przypomina stary polski serial z podobnymi absurdami, nazwal sie "Swiety " tam tez koles zapalka otwieral kajdanki i malutkim pistoteletem potrafil rozwalic czolg. W serialu chodzilo ze mial mega-zarabiste szczescie, zupelnie jak ten morderca tutaj. Tylko i wylacznie Rutger Hauer ratuje ten film oraz moze gra tych paru policjantow cala reszta to kretynizmy .A ty Shiloh sie zachowujesz jak dziecko,ktore zadnego ambitniejszego filmu nie widzialo,zeby sobie zdanie wyrobic o konstrukcjach fabuly albo relacjach psychologicznych ale tacy wlasnie atakuja innych a maja mleko pod nosem. Przypie**sz sie do kogos kto dal 7dem a ja bym tak tego filmu nie ocenil nawet mnozac ocene przez dwa. Widac juz po awatarze ze kino familijne to szczyt twoich mozliwosci "Gdzie jest Lessi " bys ocenil wyzej niz cos Davida Lyncha, bo bys ani jednego dialogu nie zrozumial.

ocenił(a) film na 10
cyberherber

Jako szanujący się absolwent Filmoznawstwa z Uniwersytetu Jagiellońskiego, nie zamierzam tego komentować.

ocenił(a) film na 3
Shiloh

ahaha ,tak chyba czarodziejstwa w Hogwardzie . Pusc sobie Lessi i spakuj tornister.

ocenił(a) film na 7
CienSoulwhore

A co myślisz o mim wytłumaczeniu? Tutaj: https://www.filmweb.pl/film/Autostopowicz-1986-10454/discussion/Mam+tak%C4%85+te ori%C4%99....,3053732

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones