PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580710}

Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
6,0 131 998
ocen
6,0 10 1 131998
3,2 13
ocen krytyków
Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2
powrót do forum filmu Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2

5/10

ocenił(a) film na 5

No i na zakończenie Sagi najlepsza część. Nie sądziłem, że po tak słabej czwórce przyjdzie pora na coś sporo lepszego. Dobra, to dalej jest tylko "Zmierzch" - sposób, w jaki pokazano w całej serii wampiry to dla mnie rzecz okropna. Poza tym te wszystkie fałszywe uczucia jakie biją z ekranu oraz brak wartkiej akcji powodują, że nie mogę dać temu filmowi czegoś więcej niż 5. Gra aktorska to dalej ogromny mankament, a główna para bohaterów gra wyjątkowo miernie. No i wilkołaki dalej denerwują swoimi przemianami.

Ale za to, o ile w pierwszej połowie filmu wszystko toczy się znanym z całej serii tempem i w podobnym klimacie, tak w drugiej, a szczególnie w zakończeniu wszystko nabiera całkiem nowego tempa. Zaskakująco sporo akcji się tutaj pojawia i to nawet nie byle jakiej. Oglądało mi się zakończenie (czyli całą tą bitwę) z zaciekawieniem. A patent z tym, że... oczywiście, nie będę zdradzał szczegółów, ale w końcówce bardzo dobrze działa zaskakujący pomysł, jaki tam wykorzystano - coś, czego brakowało we wszystkich poprzednich częściach. Zaskoczenia i czegoś sprytnego.

Dlatego właśnie uważam, że ta część trochę wybija się ponad wszystkie poprzednie. Niemniej, to wciąż tylko przeciętny film i na pewno nie planuję nigdy powtórki całej Sagi Zmierzch.

Moja ocena: 5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones